Blog

Kiedy zdrada nie oznacza „winny”…

Kategorie: Rozwód w Polsce, Zdrada małżeńska

"Dwa lata temu miałem romans z koleżanką z pracy. Niestety żona się o tym dowiedziała, ale udaliśmy się na terapię małżeńską i udało się uratować nasze małżeństwo. Pojechaliśmy na wakacje, staraliśmy się nawet o dziecko. Niestety mimo terapii, żona ciągle nie może mi wybaczyć tego, co się stało i wypomina mi to przy każdej możliwej okazji. Teraz oznajmiła mi, że składa pozew o rozwód z mojej winy, bo ją zdradziłem.  Czy faktycznie jestem winny, czy jednak mam szanse się bronić? Ja także mogę zarzucić żonie wiele rzeczy".

Czytaj więcej

Opieka naprzemienna – proponowane zmiany rządu

Kategorie: Opieka naprzemienna

"Rozstajemy się z żoną, mamy dwoje dzieci. Chciałbym ustalić taki podział opieki nad naszymi dziećmi, abyśmy z żoną mogli się nimi zajmować po połowie. Nie wyobrażam sobie widywania dzieci kilka razy w miesiącu. Czy opieka naprzemienna funkcjonuje w Polsce? Czy jest ustanawiana z automatu czy trzeba o nią zawalczyć?".

Czytaj więcej

Alimenty natychmiastowe – proponowane zmiany rządu

Kategorie: Alimenty

"Czy  w polskim prawie jest jakaś tabelka bądź widełki określające wysokość alimentów, jakie powinien płacić ten rodzic, który się dzieckiem na co dzień nie zajmuje? Czy jest określona wysokość alimentów minimalnych bądź zasądzanych natychmiast - z automatu?".

Czytaj więcej

Czy sąd może zmusić pracodawcę do wypłaty mojego wynagrodzenia do rąk żony?

Kategorie: Alimenty, Zaspokajanie potrzeb rodziny

„Moja żona twierdzi, że ja w żaden sposób nie partycypuję w kosztach utrzymania naszej rodziny, żona wychodzi z założenia, że jej wynagrodzenie przeznaczone jest na utrzymanie domu, zaś moje wynagrodzenie przeznaczane jest wyłącznie na moje potrzeby. Straszy mnie, że pójdzie do sądu, abym dokładał się do kosztów związanych z utrzymaniem domu i dziecka. Oczywiście to, co mówi, jest nieprawdą. Czy sąd może zmusić pracodawcę do wypłaty mojego wynagrodzenia do rąk żony?”.

Czytaj więcej

Czy winny małżonek może stracić na podziale majątku?

Kategorie: Bez kategorii, Podział majątku

„Żona zdradziła mnie i żąda, abym wyprowadził się z domu, który wybudowałem i który stanowi nasz wspólny majątek. Żona nie przyczyniła się do budowy domu, wręcz odwrotnie przez cały okres trwania związku małżeńskiego trwoniła nasz majątek. Zamierzam złożyć pozew o rozwód z orzeczeniem o wyłącznej winie żony. Czy fakt, że to żona jest winna rozpadu naszego małżeństwa ma znaczenie? Czy winny małżonek może stracić na podziale majątku?”.

Czytaj więcej

Zadośćuczynienie w sprawie o rozwód?

Kategorie: Alimenty, Rozwód w Polsce, Zadośćuczynienie

„Niedawno dowiedziałem się, że od ponad trzech lat żona mnie nieustannie zdradza. Żona nie pracuje, wypłaca środki pieniężne z naszego wspólnego konta, które trwoni na przyjemności z kochankiem. Czuje się oszukany i wykorzystany. Oczywiście w najbliższym czasie zamierzam złożyć pozew o rozwód. Czy mogę żądać rekompensaty za to, że zostałem oszukany? Czy jest coś takiego jak zadośćuczynienie w sprawie o rozwód?".

Czytaj więcej

© Karolina Górska 2014

top