Blog

Zadośćuczynienie w sprawie o rozwód?

Kategorie: Alimenty, Rozwód w Polsce, Zadośćuczynienie

„Niedawno dowiedziałem się, że od ponad trzech lat żona mnie nieustannie zdradza. Żona nie pracuje, wypłaca środki pieniężne z naszego wspólnego konta, które trwoni na przyjemności z kochankiem. Czuje się oszukany i wykorzystany. Oczywiście w najbliższym czasie zamierzam złożyć pozew o rozwód. Czy mogę żądać rekompensaty za to, że zostałem oszukany? Czy jest coś takiego jak zadośćuczynienie w sprawie o rozwód?".

Czytaj więcej

Chcę się rozwieść, a nie znam adresu żony!

Kategorie: Rozwód w Polsce

„Ponad rok temu pomiędzy mną a żoną pojawiły się konflikty i nieporozumienia. Żona wyprowadziła się do innego mężczyzny i od tego czasu nie utrzymujemy ze sobą kontaktu. Chciałbym się rozwieść, ale nie wiem, gdzie żona obecnie przebywa. Co powinienem zrobić w sytuacji, gdy nie znam adresu żony?”.

Czytaj więcej

Egzekucja alimentów z USA i Kanady

Kategorie: Alimenty
 

„Sąd Rejonowy zasądził od matki na rzecz mojej córki alimenty w kwocie po 1.800,00 zł miesięcznie. Matka dziecka mieszka w USA i od roku nie płaci. Czy mam możliwość egzekwowania zaległych alimentów z USA? Czy tym zajmuje się polski komornik?”.

Czytaj więcej

Egzekucja alimentów z zagranicy

Kategorie: Alimenty

„Dwa lata temu Sąd Rejonowy zasądził od matki dziecka na rzecz mojego małoletniego syna alimenty w kwocie 700,00 zł. Matka dziecka rok temu przeprowadziła się za granicę i od tego czasu nie utrzymuje ani kontaktu z dzieckiem ani nie łoży na jego utrzymanie. Czy mam możliwość egzekwowania w jakiś sposób zaległych alimentów, a jeśli tak, to w jaki?”.

Czytaj więcej

Czy matka powinna się starać, aby ojciec miał kontakt z dzieckiem?

Kategorie: Kontakty z dzieckiem

„Rok temu Sąd ustalił moje kontakty z córką w każdą środę i w co drugi weekend miesiąca. Kontakty od ponad 4 miesięcy nie są realizowane, gdyż matka dziecka twierdzi, że dziecko nie chce się ze mną spotykać, a ona nie będzie córki do tego namawiać. Uważam, że matka dziecka nastawia córkę przeciwko mnie. Co mogę w takiej sytuacji zrobić? Czy matka powinna się starać, aby ojciec miał kontakt z dzieckiem ?”.

Czytaj więcej

© Karolina Górska 2014

top