Opieka naprzemienna

Opieka naprzemienna – proponowane zmiany rządu

„Rozstajemy się z żoną, mamy dwoje dzieci. Chciałbym ustalić taki podział opieki nad naszymi dziećmi, abyśmy z żoną mogli się nimi zajmować po połowie. Nie wyobrażam sobie widywania dzieci kilka razy w miesiącu. Czy opieka naprzemienna funkcjonuje w Polsce? Czy jest ustanawiana z automatu czy trzeba o nią zawalczyć?”.

(więcej…)

Opieka naprzemienna po zmianie prawa – TAK, ale pod warunkami!

Opieka naprzemienna (fachowo zwana pieczą naprzemienną) została wprowadzona do kodeksu rodzinnego i opiekuńczego ustawą z dnia 25 czerwca 2015 r. o zmianie ustawy – Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy oraz ustawy – Kodeks postępowania cywilnego, która weszła w życie 29 sierpnia 2015 r.

(więcej…)

Opieka naprzemienna – czy można o nią walczyć?

„Rozstaję się z partnerką, z którą mam dwoje małych dzieci. Jednak nie chcę być odsunięty od ich wychowywania. Mam taką pracę, że też jestem w stanie zająć się dziećmi, a w razie czego mógłbym wynająć opiekunkę na popołudnia. Czytałem, że jest coś takiego jak opieka naprzemienna. Rozmawiałem o tym z moją partnerką, ta jednak twierdzi, że dzieci powinny mieć jeden dom i wątpi, czy sobie poradzę. Jak jednak mam sobie nie poradzić? Jestem dorosły, a to moje dzieci. Czy mam więc szansę powalczyć w sądzie o wspólną opiekę?” (więcej…)

Rozwód BEZ ALIMENTÓW na dziecko

„Mamy z żoną trójkę dzieci. Chcę się rozwieść, ale nie wyobrażam sobie bycia niedzielnym tatą. Za bardzo kocham dzieci, żeby zgodzić się na weekendowe kontakty. No i te alimenty…nie wiem, czy dałbym radę płacić aż na trójkę małoletnich dzieci. Proszę o pomoc, o jakieś przyzwoite rozwiązanie w tej sytuacji. A rozwód jest nieunikniony, od dawna z żoną żyjemy osobno.” (więcej…)

© Karolina Górska 2014

top