Ojciec po rozwodzie

Czy samodzielne spłacanie wspólnego kredytu ma wpływ na wysokość alimentów?

„Jestem w trakcie rozwodu, żona m.in. wniosła o zasądzenie ode mnie na rzecz naszego małoletniego syna kwoty 1800,00 zł miesięcznie tytułem alimentów. Nie stać mnie, aby ponosić tak wysoką kwotę alimentów, gdyż tylko ja spłacam zaciągnięty wspólnie z żoną kredyt pod zakup mieszkania, w którym obecnie mieszka żona wraz z synem. Czy okoliczność ta wpływa na wysokość alimentów? Jakie przesłanki mają wpływ na ustalenie wysokości alimentów?”.

(więcej…)

Zadośćuczynienie za utrudnianie kontaktów z dzieckiem? TAK!

„Od ponad dwóch lat walczę z byłą partnerką o kontakty z dzieckiem. Mimo tego, iż mam prawomocny wyrok ustalający widzenia, a matka dziecka została pouczona i zagrożona grzywną to nadal utrudnia mi ten kontakt. Zmieniła naszej córce numer telefonu, a także adres e-mailowy tak, abym nie mógł się z nią w ogóle kontaktować. Słyszałem, że w takiej sytuacji istnieje możliwość założenia sprawy cywilnej i żądania zapłaty zadośćuczynienia, co ma na celu zmuszenie matki dziecka, by zaprzestała uniemożliwiania spotkań z dzieckiem. Czy to prawda?”.

(więcej…)

Zmiana nazwiska dziecka

„Uznałem syna w USC. Syn obecnie ma 7 lat i nosi nazwisko matki. Czy możliwa jest zmiana nazwiska dziecka na moje, bez zgody matki dziecka? Czy gdyby matka dziecka wyszła ponownie za mąż, to możliwa jest zmiana nazwiska syna na nazwisko jej męża bez mojej zgody?” (więcej…)

Sposób na utrudnianie kontaktów z dzieckiem przez matkę

„Od wielu lat skutecznie utrudnia mi się kontakty z dzieckiem. W zasadzie od około dwóch lat w ogóle go widuję, bo albo jest chore albo się uczy albo nie wiadomo co… . Dlaczego prawo w Polsce nie daje sobie z tym rady? Dlaczego mimo wyroku sądu jestem traktowany jak obcy?”.

(więcej…)

Jak być dobrym ojcem po rozwodzie?

” Jestem po rozwodzie i jak się można było tego domyśleć, pojawiły się pierwsze problemy z synem. Czuję, że się nie dogadujemy, że go zawodzę…Nie wiem czy to ja robię coś źle czy problem tkwi gdzie indziej. Jak być dobrym ojcem po rozwodzie? Potrzebuję prostych wskazówek jak mam zadbać o swoją relację z dzieckiem, bo była żona mi w tym raczej nie pomoże…”.

(więcej…)

© Karolina Górska 2014

top