Rozwód z adwokatem

Różnice między rozwodem a separacją

„Od ponad roku pomiędzy mną a małżonką nie układa się najlepiej, dochodzi do ciągłych kłótni i awantur. Oboje darzymy się nadal uczuciem, ale nie potrafimy zażegnać konfliktów, zastanawiamy się nad separacją, stąd pytanie jakie są różnice międzī rozwodem a separacją?”.

(więcej…)

Żona chce rozwodu, ale ja nie chcę!

„Od kilku miesięcy pomiędzy mną, a żoną dochodzi do kłótni. Żona chce rozwodu, ale ja nie chcę! Kocham żonę i chciałbym ratować nasze małżeństwo. Ponadto, mamy małoletnie dziecko, któremu pragnę zapewnić pełną rodzinę. Czy mogę sprzeciwić się temu rozwodowi?”.

(więcej…)

Dziedziczenie w przypadku rozwodu, separacji i po zmarłym po małżonku

Pomiędzy mną a żoną dochodzi do ciągłych kłótni i nieporozumień, od kilku miesięcy żyjemy w separacji, jednakże chciałbym złożyć pozew o rozwód. Zastanawia mnie przede wszystkim jak wygląda dziedziczenie w przypadku rozwodu, a jak w przypadku separacji?”.

(więcej…)

Czy samodzielne spłacanie wspólnego kredytu ma wpływ na wysokość alimentów?

„Jestem w trakcie rozwodu, żona m.in. wniosła o zasądzenie ode mnie na rzecz naszego małoletniego syna kwoty 1800,00 zł miesięcznie tytułem alimentów. Nie stać mnie, aby ponosić tak wysoką kwotę alimentów, gdyż tylko ja spłacam zaciągnięty wspólnie z żoną kredyt pod zakup mieszkania, w którym obecnie mieszka żona wraz z synem. Czy okoliczność ta wpływa na wysokość alimentów? Jakie przesłanki mają wpływ na ustalenie wysokości alimentów?”.

(więcej…)

Choroba psychiczna małżonka – rozwód czy unieważnienie małżeństwa?

„Od ponad 4 lat pozostaję w związku małżeńskim. Kilka tygodni temu dowiedziałem się, że moja małżonka zataiła przede mną istnienie choroby psychicznej. Czy w takiej sytuacji powinienem żądać rozwodu czy unieważnienia małżeństwa?”.

(więcej…)

Mieszkam za granicą, a chcę się rozwieść w Polsce!

„10 lat temu przeprowadziłem się za granicę w celu podjęcia pracy. Od tego momentu moje relacje z żoną ulegały stopniowemu pogorszeniu. Zdecydowaliśmy się na rozwód. Dalej pracuję za granicą i rzadko bywam w swoim rodzinnym kraju. Gdzie w takim przypadku powinien odbyć się proces rozwodowy? Czy mimo, iż mieszkam poza granicami kraju jest szansa, aby rozwód został przeprowadzony w Polsce? Czy muszę stawić się na rozprawę?”.

(więcej…)

Nagranie rozmowy jako dowód w sprawie

„Była żona od dłuższego czasu skutecznie utrudnia mi kontakty z dzieckiem, traktuje syna jak narzędzie za pośrednictwem którego chce mi dokuczyć. Próbuje mnie od niego odseparować, przedstawia mu negatywny obraz mojej osoby, wmawia dziecku, że ja nie chcę się z nim spotykać i nie kocham go. W trakcie rozmów matka dziecka obraża mnie i wyzywa. Zastanawiam sie nad nagraniem jej następnym razem… Czy takie nagranie rozmowy jako dowód w sprawie jest legalne?”. (więcej…)

Czy warto skorzystać z adwokata w sprawie rozwodowej?

„Od rozwodu minęło już pół roku, a ja nadal czuję, że wszystko straciłem. I dosłownie i w przenośni… Żona zabrała mi dzieci i większość tego, czego się wspólnie dorobiliśmy. Nigdy, przenigdy nie posłucham już znajomych, że dam radę, że się jakoś ułoży… żałuję, że nie miałem dobrego adwokata”.

(więcej…)

© Karolina Górska 2014

top