Czy warto skorzystać z adwokata w sprawie rozwodowej?

„Od rozwodu minęło już pół roku, a ja nadal czuję, że wszystko straciłem. I dosłownie i w przenośni… Żona zabrała mi dzieci i większość tego, czego się wspólnie dorobiliśmy. Nigdy, przenigdy nie posłucham już znajomych, że dam radę, że się jakoś ułoży… żałuję, że nie miałem dobrego adwokata”.

Mężczyzna – mąż, ojciec … według opinii publicznej jest na przegranej pozycji w czasie batalii sądowej w sprawach rodzinnych. Jednak nierzadko jest to opinia błędna i wcale nie musi tak być! Pomoc adwokata w sprawie rozwodowej może zapobiec wielu problemom.

Wiele razy jako adwokat odnoszę wrażenie, że mężczyzna pozbawiony jest po prostu KOMPETENTNEJ i PROFESJONALNEJ pomocy prawnej, a serię niepowodzeń w sprawie o rozwód upatruje w negatywnym, według niego, nastawieniu sędziego, w konsekwencji w złym wyroku sądu czy w twierdzeniu, że jako mężczyzna był na starcie na przegranej pozycji.

Oboje małżonków czy rodziców wedle polskiego prawa jest na równej pozycji, co gwarantuje Konstytucja RP oraz Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy.

Co więc zrobić, aby Twoja historia nie była taka jak większość innych???

Musisz zadbać o PROFESJONALNĄ pomoc prawną, bowiem nawet jeżeli myślisz, że takową masz bądź miałeś, później okazuje się, że przez przeoczenie nie możesz swobodnie zabrać dziecka na wakacje czy wyrobić mu paszportu bądź nie masz wpływu na jego edukację. Przykłady można mnożyć, bo w zasadzie dotyczą KAŻDEJ sfery życia!

Zazwyczaj mężczyzna skupia się na uchronieniu się bądź też udowodnieniu drugiej stronie winy rozpadu małżeństwa i na wysokości alimentów, nie rozpatrując wielu, naprawdę wielu istotnych kwestii dotyczących sfery życia rodzinnego i budowania relacji z własnym dzieckiem.

Czy wiesz, że badania pokazują, iż rozpad rodziny jest przeżyciem porównywalnym ze śmiercią bliskiej osoby? W sprawach rozwodowych najczęściej emocje biorą górę nad rozsądkiem. Nie bierz więc sprawy w swoje ręce i oddaj ją fachowemu pełnomocnikowi, który zachowa w sprawie zdrowy rozsądek, wsłucha się w Twoje potrzeby i będzie Cię rzetelnie reprezentował.

Co ważne, a wciąż mało popularne, zazwyczaj od złożenia pozwu rozwodowego do terminu pierwszej rozprawy mija kilka miesięcy (w praktyce od 2 do 4 miesięcy), a w tym czasie między Tobą a Twoją partnerką dochodzi do wielu sporów na tle rodzinnym i majątkowym. Warto więc postarać się o prawnika, który pomoże Ci i w tym czasie.

One thought on “Czy warto skorzystać z adwokata w sprawie rozwodowej?

  1. Jako ciekawostke moga dodac, ze sa 2 kraje na swiceie, gdzie rozwody sa prawnie niemozliwe :) o innych nie slyszalam w kazdym razie :) Sa to Filipiny i nasza malenka, europejska Malta :) W tym drugim kraju spedzilam kilka tygodni i nie moglam sie nadziwic temu prawu :) odnotowywane sa przypadki morderstw wspolmalzonkow, to jedyny sposob na „uwolnienie” sie od swojej polowki… a obecnie rowniez czesc mlodych decyduje sie na slubna turystyke, bierze sluby na Cyprze np, gdzie rozwiesc sie mozna :) ale nadal katolicyzm jest tam traktowany bardzo powaznie, a liczba kosciolow wrecz przytlacza 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© Karolina Górska 2014

top